Wrażliwa skóra malucha – jak ją pielęgnować?

Delikatna skóra dziecka – jak uniknąć podrażnień?

Wielu rodziców boryka się z problemem wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry u ich dzieci. Wysypka, miejscowe przesuszenia i inne zmiany skórne mogą spędzić sen z powiek zarówno maluchowi, jak i mamie i tacie. Trudno się temu dziwić – podrażniona skóra może boleć, swędzieć lub szczypać, co wiąże się dla dziecka z dużym dyskomfortem i powoduje naturalną reakcję, czyli płacz. Wszelkie zmiany skórne u małych dzieci dobrze jest skonsultować z pediatrą. Warto także pamiętać, że właściwa pielęgnacja delikatnej dziecięcej skóry to skuteczny sposób, aby ukoić istniejące podrażnienia i zapobiec powstawaniu nowych. Jak zatem oczyszczać skórę malucha, aby zapewnić mu pełny komfort?

Oczyszczanie skóry malucha – jakie produkty wybrać?

Rodzicom małych dzieci z pewnością trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację ich pociech bez używania nawilżanych chusteczek oczyszczających. Są one niezbędne podczas każdej zmiany pieluszki i często przydają podczas karmienia i spacerów, gdy dziecko się ubrudzi. W trosce o maksymalny komfort dla wrażliwej skóry dziecka, powinniśmy wybierać chusteczki, które działają delikatnie, ale skutecznie. Doskonałą propozycją dla podrażnionej skóry malucha są chusteczki Water Wipes, które nadają się do pielęgnacji skóry alergicznej i atopowej. Nawet najbardziej wymagająca skóra dziecka polubi się z tymi nasączonymi wodą chusteczkami. Jakie są zalety tego produktu?

  • Delikatna, komfortowa tkanina, z której powstają chusteczki Water Wipes.
  • Naturalny skład w postaci czystej wody i niewielkiego dodatku ekstraktu z grejpfruta.
  • Oczyszczanie delikatnej skóry malucha bez otarć i podrażnień.

Skóra dziecka – jakie zmiany mogą się na niej pojawić?

  • Zaczerwienienia.
  • Wysypki.
  • AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, które objawia się swędzącą wysypką na skórze za uszami oraz w zgięciach kolanowych i łokciowych.

Czego szukać w kremach dla wrażliwej skóry dziecka?

W przypadku wystąpienia powyższych objawów musimy zdecydować się na użycie skutecznych maści lub kremów, które pomogą ukoić dziecięcą skórę. Delikatne oczyszczenie przy użyciu chusteczek Water Wipes to pierwszy krok. Następnie należy zastosować preparat zawierający składniki o korzystnym działaniu na skórę. Tlenek cynku przyspieszy gojenie i zapobiegnie rozwojowi stanu zapalnego. Alantoina złagodzi skórę, zmniejszy pieczenie i przyspieszy proces gojenia. Lanolina doskonale nawilży i natłuści skórę. Witamina B5 uelatyczni skórę malucha, nawilży ją i zregeneruje. Warto również zastosować któryś z olei bogatych w fitosterole i witaminę E, np. olej canola, który zapobiega utracie wody przez skórę malucha.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *